•      Pavel Josef Macků   phone: +420 737 836 256  (cz, en)  /   music@oldharp.com  (cz, en, fr, de, it)

Pavel Josef Macků

Výroba hudebních nástrojů je pro mě radostí, kterou sobě i jiným rád zpřítomňuji dávné časy, které mám rád. Této činnosti se věnuji od roku 1986, kdy jsem se začal učit u významných výrobců, kteří se také zaměřují na staré hudební nástroje. V současnosti se věnuji především stavbě harf, ale i jiných strunných hudebních nástrojů, z období starověku, středověku, renesance a částečně i baroka.

Nástroje stavím převážně podle vlastních plánů získaných z různých obrazových a textových zdrojů uvedených období. Pro některé klávesové nástroje, jako jsou clavicytherium, virginal a klavichord, navíc používám kopie originálních plánů. Pro jejich stavbu používám hlavně smrk, javor, jasan a ořech, mohu však použít i jiná dřeva. Povrch upravuji nejčastěji pryskyřičným lakem na bázi lihu nebo šelakem. Výroba hudebních nástrojů je výhradně ruční, každý jednotlivý nástroj je tedy originálem. Nástroje mohou být jak jednoduché, tak bohatě vyřezávané, či intarzované. Všechny nástroje také vyrábím s patinou stáří, tedy tak, že byť jsou nové, vypadají jako staré renovované nástroje.

Samozřejmě také stavím nástroje na základě požadavku – podle přání zákazníka. Výslednou podobu nástroje si můžete sami určit předem. Stačí, když mi sdělíte svoje představy, rád vám vyjdu vstříc.

> Popište mi svoje přání <

Hudební nástroje, které si u mne můžete objednat, budou hrát pro radost jak vám samotným, tak i vašim posluchačům.

– Těším se na vás v dávných časech, Pavel Josef Macků –

Komentáře jsou uzavřeny.